Ať už jste příznivcem kteréhokoli z těchto táborů, vězte, že délka vlasů je v první řadě pouze a pouze na vás. Pokud chcete mít dlouhé vlasy, pak vám nic nebrání, pokud je chcete mít krátké, neposlouchejte řeči okolí a prostě se nechte ostříhat. Vaše okolí si zvykne, je to prostě jen vaše volba. V tomto článku se pokusím shrnout, jaké jsou výhody a nevýhody krátkých či delších vlasů. To samozřejmě každý z nás zná!
1. Krátké vlasy
Krátké vlasy jsou jednoznačně složitější na údržbu a na péči. Většinou stačí je umýt a použít kondicionér, který je zvláční. A máte téměř hotovo. Jakmile máte vlasy umyté a vysušené, doladíte styl. A to už může trvat trochu déle. Záleží na tom, jaký střih vlasů máte. Některé jsou bezúdržbové a nemusíte se složitě česat, jiné jsou složitější a strávíte před zrcadlem i několik hodin. Krátké vlasy jsou také náročnější na kadeřníka. U kadeřníka budete častěji než s vlasy delšími, protože na krátkých vlasech jde velice rychle vidět, že jsou přerostlé. Velkou výhodou je, že v létě, když je horko, se vám nebude potit krk a celkově vám nebude takové horko.
2. Dlouhé vlasy
Dlouhé vlasy jsou většinou vnímány jako ženské, krásné, mladé ale také náročné na péči o ně. Mytím vlasů strávíte více času než umývání vlasů krátkých. Nejspíš budete potřebovat také více šamponu a kondicionéru, které vám budou rychleji mizet. Samotná úprava vlasů bývá rychlejší, stačí je nechat jednoduše rozpuštěné, nebo je svázat do culíku. Dlouhé vlasy jsou také univerzálnější – na sport je svážete, do divadla učešete elegantní drdol, do školy uděláte culík či cop… Co se péče u kadeřníka, ceny jsou různé. Většinou však platí, že za dlouhé vlasy jsou při stříhání dražší – kadeřník si vezme více peněz za práci, barvení, česání a další služby.
Obě varianty mají svá pro a proti, ve výsledku záleží pouze na vašich preferencích a tužbách…