Soukromé podnikání sice umožňuje tomu, kdo se mu věnuje, přijít si na neomezeně velké peníze, ale současně představuje i riziko nedostatku takových finančních prostředků. I kdyby si kdokoliv z podnikatelů usmyslel, že učiní vše pro to, aby si dobře vydělával, není nikdy záruka, že se něco nezkomplikuje. Protože ne vše se tu dá podnikatelovými silami ovlivnit, ne vše se tu dá předvídat, ne všechno je v lidských silách zvládnout. A tak se zkrátka někdy stane, že i kdyby se podnikatel snažil sebevíc, nezadaří se a tento zabředne do ekonomických problémů. A musí tedy pracně hledat způsoby, jak se z této neradostné situace zase dostat.
Možnosti jsou tu pochopitelně různé. A závisí především na tom, jak hluboko v problémech takový podnikatel uvízl. Někdy to tento zvládne větším pracovním nasazením nebo realizací nějakého nového nápadu, někdy musí ke zvládnutí dočasných problémů omezit všechny postradatelné výdaje, někdy musí investovat své úspory. A někdy se to zkrátka neobejde ani bez půjčky.
Ale kterou z půjček by si měl někdo takový vzít?
Pokud je dotyčný zabředlý v problémech až po uši, lze mu doporučit, aby byla jeho volbou podnikatelská hypotéka od nebankovní společnosti. A sice proto, že zde se zase až tolik neřeší žadatelovy přednosti a nedostatky. Ten, kdo žádá právě o takovou hypotéku, nemusí mít nezbytně ani hodně vysoké příjmy, ani skvěle vypadající daňové přiznání, ani naprosto čisté registry dlužníků. Tady se totiž dává za půjčené finanční prostředky do zástavy nemovitost a díky tomu je natolik dostatečně zaručená návratnost půjčených peněz, že se dá i nad lecjakým nedostatkem přimhouřit oko.
Člověku tu tak půjčí na cokoliv, co souvisí s jeho podnikáním, a to od padesáti tisíc až po sto milionů, s možností splácet posléze třeba měsíc a třeba také třicet let.
Tato hypotéka je prostě sázkou na jistotu. A proto je pro mnohé podnikatele ideální.