Máte pocit, že ať se snažíte sebevíc, vždy skončíte u promarněných hodin sledováním oblíbených seriálů místo pilného studování předurčených materiálů? Jestliže nikdy nedokážete upřednostnit studium i přes vlastní zájem změny této skutečnosti před všemožnými jinými aktivitami zahrnující pouhé povalování v posteli, komunikace prostřednictvím sociálních sítí či věnování se svým zálibám v nadměrné míře, kdy ignorujete své povinnosti, je čas na překopání svých zvyků.
ORGANIZACE: Dokázat své plány neodkládat a uzpůsobit si každý den tak, aby bylo ve Vašich silách stihnout splnit veškeré resty z předešlých týdnů, kterým se dosud úspěšně vyhýbáte, nově stanovené úkoly a zároveň se perfektně připravit na zkouškové období či sebemenší testy, představuje nejdůležitější část. S nesprávným plánováním a nulovým rozvržením času docílíte maximálně chaosu a nedokopání se k samotnému sebevzdělávání. Věnujte tedy pár desítek minut vytvořením harmonogramu odpovídající Vašim časovým možnostem a následně vyviňte přívětivé množství úsilí k jeho dodržování.
HLEDÁNÍ POZITIV: Přístup k procesu získávání nových a oprašování již získaných informací a dovedností hraje taktéž významnou roli na výsledku. Jakmile se Váš pohled od začátku bude skládat z negativních pochyb plných vzdávání se, vsugerujete si do hlavy, že i přes jakoukoli snahu nemáte šanci dojít ke svému prvotnímu účelu. Jednejte tedy s rozmyslem a nenechte své demotivující myšlenky vést k záporným ziskům.
TYP PAMĚTI: Mozek každého z nás funguje na trochu odlišném principu. Zkompletování informací o konkrétně Vaší obratnosti převádět teorii do praxe, a naopak pomůže k nalezení ideálních způsobů studia. Jestliže si nejlépe vybavujete věty svého profesora, avšak u Vámi napsaných poznámek to již vázne, Vaše paměť velmi pravděpodobně lze označit za zvukovou. Ujistit se však dá mnohými, často dokonce na internetu dostupnými testy. Na základě jejich podotknutí si již můžete vytvořit vhodný studijní plán.